8fi Model Management blog

29
maj
Iwona w Paryżu

Nasza modelka Iwona poleciała na tydzień do Paryża, gdzie czeka ją seria castingów i tzw. go-sees, a zaraz po powrocie udaje się na dwumiesięczny kontrakt do Hong Kongu. Do Paryża na dłużej wróci już we wrześniu. Poniżej zdjęcia z wyjazdu.


Już wkrótce na naszym blogu informacje o wyjazdach zagranicznych naszych pozostałych modelek m.in do Seulu, Tokyo, Hong Kongu, Berlina, Londynu, Mediolanu, Paryża i ... Nowego Yorku.

Tagi: Iwona Kopeć,
28
maj
"Moje Chiny" w obiektywie Edyty Potrząsaj
Interpretacja zdjęciowa kolekcji Agnieszki Tokarskiej "Moje Chiny". W roli modelki Wioletta Kępka.

Wioletta@8fi Model Management

Fotografowała Edyta Potrząsaj. Makijaż/Fryzury - Joanna Wolff
Tagi:
24
maj
Agnieszka Pułapa w obiektywie Borysa Makarego

 


 

 

Ag@8fimodels Zdjęcia: Borys Makary/Winnow Photo Agency Wizaż/Stylizacja: Marta Makary

 

Tagi: Agnieszka Pułapa, Borys Makary,
17
maj
8fi Model Management na facebooku

8fi Model Management na facebooku. Dodaj do ulubionych! Zaproponuj znajomym!

Tagi:
17
maj
Castingi

Wszelkie zgłoszenia prosimy przesyłać na nasz adres mailowy 8fi@8fi.pl lub korzystając z naszego formularza zgłoszeniowego zgodnie z wytycznymi przedstawionymi poniżej.

PROSIMY O UWAŻNE CZYTANIE! Po rozpatrzeniu zgłoszenia umawiamy się na spotkanie wyłącznie z interesującymi nas osobami!


W związku z ogromną ilością pytań o sposób zgłaszania się, o nasze wymagania i ogólnie o rynek modelingowy, postanowiliśmy opublikować serię krótkich artykułów na ten temat.

 BŁĘDY 

Podstawowym błędem wielu osób w kontakcie z agencją jest ignorowanie informacji na stronie internetowej. To spory problem, gdyż praca modelki/modela wymaga między innymi umiejętności czytania - w zakładce "Formularz zgłoszeniowy" są dostępne praktycznie wszystkie potrzebne informacje dotyczące zgłoszeń i wymagań.

nie radzisz sobie z czytaniem ==> nie poradzisz sobie w obcym środowisku ==> nie nadajesz się na wyjazdy zagraniczne nie przyswajasz informacji ==> nie będziesz stosował/-a się do zaleceń ==> nie będzie możliwa efektywna współpraca

Kolejny błąd to niekompletne zgłoszenia - nieodpowiednie zdjęcia (albo ich zupełny brak) lub przemilczanie wzrostu/wymiarów. Takie zgłoszenia są z reguły od razu usuwane.

nie zdradzasz wyglądu/wymiarów ==> widocznie masz ku temu powody ==> nie spełniasz naszych wymogów.

 PREDYSPOZYCJE 

Na wstępie osoba chcąca zostać modelką/modelem powinna zastanowić się, czy spełnia minimalne wymagania określone przez branżę (nie przez agencję). Mówimy tu o wymaganiach obiektywnych, nieubłaganie mierzalnych w centymetrach (bądź latach).

 WIEK 

modelki: zapraszamy już  od 14 roku życia, natomiast modelki w wieku powyżej 22 lat wyłącznie z już zbudowanym portfolio.

modele:  wiek od 18 lat.

Przypominamy: nie reprezentujemy małych dzieci.

 WZROST 

modelki: optymalny wzrost to od 176 do 179 cm, minimum to 173 cm, maksimum to 182 cm

 poniżej 172 cm  173 174 175  176 177 178 179  180 181 182  183 cm i powyżej 

modele: optymalny wzrost to od 186 do 189 cm, minimum to 183 cm, maksimum to 192 cm

 poniżej 182 cm  183 184 185  186 187 188 189  190 191 192  193 cm i powyżej 

 WYMIARY 

modelki: najważniejsze są  talia /58-63 cm/ i  biodra /85-90 cm/. Jeżeli jeszcze nieco odbiegasz od tych wymiarów, ale wiesz, że bez większych wyrzeczeń możesz je osiągnąć to również wyślij do nas zgłoszenie. Jednak miej na uwadze, że dopóki powyższe kryteria nie zostaną spełnione agencja nie będzie w stanie zapewnić Ci odpowiedniej promocji, co z kolei będzie się przekładało na brak zleceń.

modele: niezbędna jest uwidoczniona rzeźba ciała oraz wysportowana sylwetka. Bezwzględnie.

Tak, wiemy, mówi się, że "są wyjątki od reguły". Jednak w 8fi Models dostajemy tak wiele zgłoszeń od osób doskonale spełniających powyższe kryteria, że na wyjątki najnormalniej w świecie nie starczyłoby nam czasu. Nie wszystkie agencje mają tak wysokie wymagania jak 8fi Models - jeśli uważasz się za taki wyjątek, zachęcamy Cię do spróbowania swoich sił w agencjach o niższych wymaganiach.

 URODA 

Pamiętajcie, że  uroda jest pojęciem względnym. Osoba powszechnie uważana przez swoje otoczenie za "piękną/przystojną" niekoniecznie musi nadawać się na modelkę czy modela. Z drugiej strony, osoba o z pozoru "przeciętnej" urodzie może mieć o wiele większe szanse na zostanie modelką/modelem.

Zdrowe, naturalne włosy, zdrowa, zadbana cera, brak tatuaży i nietypowo umiejscowionych kolczyków oraz unikanie nadmiernej opalenizny to dodatkowe atuty kandydatek/-ów na modelkę/modela.

Ostateczną ocenę zostawiamy agencji, która po otrzymaniu prawidłowo przygotowanego zgłoszenia określi możliwości danej kandydatki/kandydata i skontaktuje się z wybranymi przez siebie osobami.

 ZDJĘCIA 

Zdjęcia powinny być aktualne i naturalne, bez makijażu, bez pozowania i bez uśmiechu, zrobione na jasnym, jednolitym tle, w stroju kąpielowym (modelki) lub bokserkach (modele). Należy przesłać następujące ujęcia: twarz z przodu i z profilu, cała sylwetka z przodu i z profilu, ewentualnie możesz jeszcze dołączyć ujęcia 3/4. Jeśli masz grzywkę to robiąc zdjęcia twarzy podepnij ją do góry.

 ZGŁOSZENIE 

Przesyłając swoje zgłoszenie dołącz zdjęcia oraz dane dotyczące, wieku, wzrostu, wymiarów, numeru buta, koloru oczu i włosów oraz znaków szczególnych, a także Twoje dane kontaktowe (miejscowość, województwo, telefon, e-mail).

e-mail: 8fi@8fi.pl temat: casting lub skorzystaj z gotowego formularza zgłoszeniowego. ---

© Copyright 2010 8fi Models - Wykorzystywanie w całości lub części zabronione.

 MODELKA TO ZAWÓD DLA WYBRANYCH 

Sukces w modelingu to składowa wielu elementów. Podstawą są oczywiście predyspozycje fizyczne, lecz jest to dopiero wstęp do całości. Kolejnymi kluczowymi elementami są OSOBOWOŚĆ i INTELIGENCJA. Czy idą w parze z predyspozycjami fizycznymi? Niestety bywa z tym różnie.
Modelka to zawód, którego trzeba się nauczyć. Modeling to biznes, który trzeba zrozumieć.
Nie od razu zostaje się dyrektorem wielkiego przedsiębiorstwa i – analogicznie - nie od razu zostaje się supermodelką. A mimo to wiele osób uważa, że dostanie się na sam szczyt to kwestia góra jednego sezonu. Ale czy na pierwszym roku studiów prawniczych jest się adwokatem? Czy na pierwszym roku studiów lekarskich jest się lekarzem? Niestety nie, bo trzeba przejść swoją drogę, mnóstwa rzeczy się nauczyć, przeżyć wzloty i upadki, zdać bądź oblać wiele egzaminów. W pewnym sensie następuje też naturalna selekcja i w miarę upływu czasu najmniej przystosowane osobniki ustępują miejsca lepszym od siebie.
Modelka to w gruncie rzeczy zawód jak każdy inny, zatem wymaga poświęcenia swojego czasu, stałego doskonalenia się, radzenia sobie ze stresem i umiejętności znajdywania kompromisów. Na rzecz kariery modelki przemawia jednak wiele dodatkowych, pozafinansowych korzyści:
- przepiękne zdjęcia (możliwość współpracy ze świetnymi fotografami, projektantami, wizażystami, stylistami) - wyjazdy zagraniczne (możliwość poznania innych kultur, zawarcia nowych przyjaźni) - publikacje w magazynach, pokazy mody - praktyczna nauka języków obcych
A co najważniejsze – jest to prawdziwa SZKOŁA ŻYCIA. Zaradność i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji oraz otwartość na świat i innych ludzi są nieodzownymi elementem naszego życia i prędzej czy później i tak trzeba się ich nauczyć. Niektórym młodym osobom przychodzi to naturalnie, np. właśnie dzięki modelingowi, a inne może czekać bolesne zderzenie z rzeczywistością, gdy zostaną w końcu wypuszczone ze „złotej klatki” bez nabycia tej niezbędnej wiedzy.
Jeśli ktoś otrzymuje szansę zaistnienia w tym biznesie to w żadnym razie nie powinien tej szansy przegapić, gdyż nie powtórzy się ona „gdy dorosnę” albo „gdy zakończę naukę”. Dlatego zachęcamy do przesłania swojego zgłoszenia do Agencji – słowa te kierujemy zarówno do przyszłych Modelek jak i ich Rodziców. Naprawdę warto! Zapraszam do przeczytania relacji z podróży: Iwony z Seulu Karoliny z Shenzhen Joanny z Tokyo Angeli z Mediolanu Mileny z Mediolanu, Londynu Wyślij zgłoszenie! - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ---

© Copyright 2010 8fi Models - Wykorzystywanie w całości lub części zabronione.

Tagi:

archiwum

kategorie

tagi

linki