8fi Model Management blog

11
cze
Modelka to zawód dla wybranych
Sukces w modelingu to składowa wielu elementów. Podstawą są oczywiście predyspozycje fizyczne, lecz jest to dopiero wstęp do całości. Kolejnymi kluczowymi elementami są OSOBOWOŚĆ i INTELIGENCJA. Czy idą w parze z predyspozycjami fizycznymi? Niestety bywa z tym różnie.
Modelka to zawód, którego trzeba się nauczyć. Modeling to biznes, który trzeba zrozumieć.
Nie od razu zostaje się dyrektorem wielkiego przedsiębiorstwa i – analogicznie - nie od razu zostaje się supermodelką. A mimo to wiele osób uważa, że dostanie się na sam szczyt to kwestia góra jednego sezonu. Ale czy na pierwszym roku studiów prawniczych jest się adwokatem? Czy na pierwszym roku studiów lekarskich jest się lekarzem? Niestety nie, bo trzeba przejść swoją drogę, mnóstwa rzeczy się nauczyć, przeżyć wzloty i upadki, zdać bądź oblać wiele egzaminów. W pewnym sensie następuje też naturalna selekcja i w miarę upływu czasu najmniej przystosowane osobniki ustępują miejsca lepszym od siebie.
Modelka to w gruncie rzeczy zawód jak każdy inny, zatem wymaga poświęcenia swojego czasu, stałego doskonalenia się, radzenia sobie ze stresem i umiejętności znajdywania kompromisów. Na rzecz kariery modelki przemawia jednak wiele dodatkowych, pozafinansowych korzyści:
- przepiękne zdjęcia (możliwość współpracy ze świetnymi fotografami, projektantami, wizażystami, stylistami) - wyjazdy zagraniczne (możliwość poznania innych kultur, zawarcia nowych przyjaźni) - publikacje w magazynach, pokazy mody - praktyczna nauka języków obcych
A co najważniejsze – jest to prawdziwa SZKOŁA ŻYCIA. Zaradność i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji oraz otwartość na świat i innych ludzi są nieodzownymi elementem naszego życia i prędzej czy później i tak trzeba się ich nauczyć. Niektórym młodym osobom przychodzi to naturalnie, np. właśnie dzięki modelingowi, a inne może czekać bolesne zderzenie z rzeczywistością, gdy zostaną w końcu wypuszczone ze „złotej klatki” bez nabycia tej niezbędnej wiedzy.
Jeśli ktoś otrzymuje szansę zaistnienia w tym biznesie to w żadnym razie nie powinien tej szansy przegapić, gdyż nie powtórzy się ona „gdy dorosnę” albo „gdy zakończę naukę”. Dlatego zachęcamy do przesłania swojego zgłoszenia do Agencji – słowa te kierujemy zarówno do przyszłych Modelek jak i ich Rodziców. Naprawdę warto!

archiwum

kategorie

tagi

linki