8fi Model Management blog

6
paź
NEO FASHION

NEO FASHION JAMBOREE festiwal z zupełnie innym spojrzeniem na modę i design

W dniach 17-20 listopada 2011 roku wystartuje w Bielsku-Białej pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu Neo Fashion Jamboree, zorganizowanego przy współpracy z Muzeum w Bielsku-Białej.

NEO FASHION to przedsięwzięcie, które nieprzypadkowo zadebiutuje w stolicy Podbeskidzia. Festiwal wskrzesi dawną świetność miasta stu przemysłów i odwoła się do bogatej włókienniczej historii Bielska-Białej i będzie godną kontynuacją tradycji miejsca, zwanego niegdyś „Małym Wiedniem”. Podczas Neo Fashion Jamboree zostaną pokazane m.in. kolekcje, których nigdy wcześniej nie prezentowano w Polsce. Na wydarzenie składają się pokazy mody najlepszych dyplomantów, przegląd filmów poświęconych szeroko pojętej tematyce fashion, wystawy fotografii oraz cykl wykładów i warsztatów. W ramach Festiwalu zostaną zaprezentowane pokazy mody w dwóch sekcjach: pierwszego dnia pokazy w stylu pret-a-porter, drugiego natomiast awangardowe couture. W ramach obu sekcji kolekcje zaprezentują dyplomanci zagranicznych i polskich szkół, m.in.: Antwerpskiej Royal Academy of Fine Atrs (polskiej dyplomantki Karoliny Pięch), włoskiej Polimoda Fashion School oraz Instytut of Modern Knowledge w Mińsku.

Dodatkowo, w trakcie Neo Fashion odbędzie się finał konkursu: DreamTeam, dla zespołów pracujących nad efektem sesji zdjęciowej. „Jesteśmy przekonani, że wydarzenie to zgromadzi wielu miłośników oraz koneserów mody. Staramy się tak dopracować program, aby podczas pierwszej edycji, którą tak trudno przygotować, każdy odnalazł jakiś akcent dla siebie”- podkreślają organizatorzy. Gościem specjalnym Neo Fashion Jamboree będzie m.in. Sylwana Zybura - fotograf z Berlina, Olga Nieścier z florenckiej Polimody, profesor Efremova Luda z Instytut of Modern Knowledge w Mińsku i trend-watcher, Marlena Woolford. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej NEO FASHION JAMBOREE

8fi Model Management jest partnerem festiwalu Neo Fashion Jamboree

archiwum

kategorie

tagi

linki