8fi Model Management blog

casting

Wszelkie zgłoszenia prosimy przesyłać na nasz adres mailowy 8fi@8fi.pl lub korzystając z naszego formularza zgłoszeniowego zgodnie z wytycznymi przedstawionymi poniżej.

 PROSIMY O UWAŻNE CZYTANIE!

! UWAGA ! UWAGA ! UWAGA ! UWAGA ! UWAGA !

W związku z nasiloną działalnością oszustów podających się na różnych para-modelingowych serwisach oraz na Facebooku, Instagramie itd. za pracowników agencji modelek, apelujemy o zwracanie uwagi na następujące rzeczy:

- kontaktujemy się z potencjalnymi kandydatkami wyłącznie z adresów w domenach 8fi.pl, 8fimodels.com i 8fimodels.pl oraz z telefonów 888 800 880 i 501 576 677 podanych w zakładce contact,

- nie prowadzimy castingów poprzez Skype’a ani jakiekolwiek inne aplikacje do wideoczatów,

- nigdy nie prosimy o wysłanie nam rozebranych zdjęć.

Jeśli otrzymana rzekomo od nas propozycja współpracy wydaje Ci się podejrzana, nie wahaj się skontaktować się z nami poprzez e-mail lub telefony podane w naszej zakładce contact. Jesteśmy wdzięczni za każdy tego typu sygnał - współpracujemy z poszczególnymi serwisami i organami ścigania w celu przeciwdziałania podobnej nieuczciwej działalności.

 

W związku z ogromną ilością pytań o sposób zgłaszania się, o nasze wymagania i ogólnie o rynek modelingowy, postanowiliśmy opublikować serię krótkich artykułów na ten temat.

 PREDYSPOZYCJE 

Na wstępie osoba chcąca zostać modelką/modelem powinna zastanowić się, czy spełnia minimalne wymagania określone przez branżę (nie przez agencję). Mówimy tu o wymaganiach obiektywnych, nieubłaganie mierzalnych w centymetrach (bądź latach).

 WIEK 

modelki: zapraszamy już  od 14 roku życia, natomiast modelki w wieku powyżej 22 lat wyłącznie z już zbudowanym portfolio.

Przypominamy: nie reprezentujemy małych dzieci.

 WZROST 

modelki: optymalny wzrost to od 176 do 179 cm, minimum to 173 cm, maksimum to 182 cm

 poniżej 172 cm  173 174 175  176 177 178 179  180 181 182  183 cm i powyżej 

 WYMIARY 

modelki: najważniejsze są  talia /58-63 cm/ i  biodra /85-90 cm/. Jeżeli jeszcze nieco odbiegasz od tych wymiarów, ale wiesz, że bez większych wyrzeczeń możesz je osiągnąć to również wyślij do nas zgłoszenie. Jednak miej na uwadze, że dopóki powyższe kryteria nie zostaną spełnione agencja nie będzie w stanie zapewnić Ci odpowiedniej promocji, co z kolei będzie się przekładało na brak zleceń.

modele: niezbędna jest uwidoczniona rzeźba ciała oraz wysportowana sylwetka. Bezwzględnie.

Tak, wiemy, mówi się, że "są wyjątki od reguły". Jednak w 8fi Models dostajemy tak wiele zgłoszeń od osób doskonale spełniających powyższe kryteria, że na wyjątki najnormalniej w świecie nie starczyłoby nam czasu. Nie wszystkie agencje mają tak wysokie wymagania jak 8fi Models - jeśli uważasz się za taki wyjątek, zachęcamy Cię do spróbowania swoich sił w agencjach o niższych wymaganiach.

 URODA 

Pamiętajcie, że  uroda jest pojęciem względnym. Osoba powszechnie uważana przez swoje otoczenie za "piękną/przystojną" niekoniecznie musi nadawać się na modelkę czy modela. Z drugiej strony, osoba o z pozoru "przeciętnej" urodzie może mieć o wiele większe szanse na zostanie modelką/modelem.

Zdrowe, naturalne włosy, zdrowa, zadbana cera, brak tatuaży i nietypowo umiejscowionych kolczyków oraz unikanie nadmiernej opalenizny to dodatkowe atuty kandydatek/-ów na modelkę/modela.

Ostateczną ocenę zostawiamy agencji, która po otrzymaniu prawidłowo przygotowanego zgłoszenia określi możliwości danej kandydatki/kandydata i skontaktuje się z wybranymi przez siebie osobami.

 ZDJĘCIA 

Zdjęcia powinny być aktualne i naturalne, bez makijażu, bez pozowania i bez uśmiechu, zrobione na jasnym, jednolitym tle, w stroju kąpielowym (modelki) lub bokserkach (modele). Należy przesłać następujące ujęcia: twarz z przodu i z profilu, cała sylwetka z przodu i z profilu, ewentualnie możesz jeszcze dołączyć ujęcia 3/4. Jeśli masz grzywkę to robiąc zdjęcia twarzy podepnij ją do góry.

 ZGŁOSZENIE 

Przesyłając swoje zgłoszenie dołącz zdjęcia oraz dane dotyczące, wieku, wzrostu, wymiarów, numeru buta, koloru oczu i włosów oraz znaków szczególnych, a także Twoje dane kontaktowe (miejscowość, województwo, telefon, e-mail).

e-mail: 8fi@8fi.pl temat: casting lub skorzystaj z gotowego formularza zgłoszeniowego. ---

© Copyright 2010 8fi Models - Wykorzystywanie w całości lub części zabronione.

 

 MODELKA TO ZAWÓD DLA WYBRANYCH 

Sukces w modelingu to składowa wielu elementów. Podstawą są oczywiście predyspozycje fizyczne, lecz jest to dopiero wstęp do całości. Kolejnymi kluczowymi elementami są OSOBOWOŚĆ i INTELIGENCJA. Czy idą w parze z predyspozycjami fizycznymi? Niestety bywa z tym różnie. 

Modelka to zawód, którego trzeba się nauczyć. Modeling to biznes, który trzeba zrozumieć. 

Nie od razu zostaje się dyrektorem wielkiego przedsiębiorstwa i – analogicznie - nie od razu zostaje się supermodelką. A mimo to wiele osób uważa, że dostanie się na sam szczyt to kwestia góra jednego sezonu. Ale czy na pierwszym roku studiów prawniczych jest się adwokatem? Czy na pierwszym roku studiów lekarskich jest się lekarzem? Niestety nie, bo trzeba przejść swoją drogę, mnóstwa rzeczy się nauczyć, przeżyć wzloty i upadki, zdać bądź oblać wiele egzaminów. W pewnym sensie następuje też naturalna selekcja i w miarę upływu czasu najmniej przystosowane osobniki ustępują miejsca lepszym od siebie.


Modelka to w gruncie rzeczy zawód jak każdy inny, zatem wymaga poświęcenia swojego czasu, stałego doskonalenia się, radzenia sobie ze stresem i umiejętności znajdywania kompromisów. Na rzecz kariery modelki przemawia jednak wiele dodatkowych, pozafinansowych korzyści:


- przepiękne zdjęcia (możliwość współpracy ze świetnymi fotografami, projektantami, wizażystami, stylistami)

- wyjazdy zagraniczne (możliwość poznania innych kultur, zawarcia nowych przyjaźni)

- publikacje w magazynach, pokazy mody

- praktyczna nauka języków obcych


A co najważniejsze – jest to prawdziwa SZKOŁA ŻYCIA. Zaradność i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji oraz otwartość na świat i innych ludzi są nieodzownymi elementem naszego życia i prędzej czy później i tak trzeba się ich nauczyć. Niektórym młodym osobom przychodzi to naturalnie, np. właśnie dzięki modelingowi, a inne może czekać bolesne zderzenie z rzeczywistością, gdy zostaną w końcu wypuszczone ze „złotej klatki” bez nabycia tej niezbędnej wiedzy.


Jeśli ktoś otrzymuje szansę zaistnienia w tym biznesie to w żadnym razie nie powinien tej szansy przegapić, gdyż nie powtórzy się ona „gdy dorosnę” albo „gdy zakończę naukę”. Dlatego zachęcamy do przesłania swojego zgłoszenia do Agencji – słowa te kierujemy zarówno do przyszłych Modelek jak i ich Rodziców.

Naprawdę warto!

Zapraszamy do przeczytania relacji z podróży:

Iwony z Seulu, Istanbułu, 

Karoliny z Shenzhen, Barcelony

JoannyTokyo

Natalii z Tokyo, Seulu, Taipei, Guangzhou, Hong Kongu

Angeli z Mediolanu, Seulu, 

Mileny z Mediolanu, Londynu,

Kasi z Nowego Jorku,

Agaty z Mediolanu,

Eweliny z Pekinu,

Marty zTokyo

Pauli z Hong Kongu

Doroty z Szanghaju

 

© Copyright 2010 8fi Models - Wykorzystywanie w całości lub części zabronione.    

archiwum

kategorie

tagi

linki