8fi Model Management blog

7
cze
Iwona modelką miesiąca magazynu Lounge

Nasza modelka Iwona Kopeć jako modelka miesiąca w magazynie Lounge. Najnowszy numer magazynu dostępny od 10 czerwca w formie drukowanej zarówno w Krakowie jak i Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

 

 

IWONA KOPEĆ/8fi Model Management

Oto prezentacja Iwony w magazynie LOUNGE:


"Jestem rodowitą Krakowianką. Do krakowskiej agencji modelek trafiłam za namową koleżanki. Nigdy nie myślałam o tym, by zostać profesjonalną modelką, bo wydawało mi się, że zupełnie się do tego nie nadaję. Po moim pierwszym castingu dostałam propozycje wyjazdu do Taipei.

Miałam zaledwie 16 lat i nie mogłam uwierzyć, że to akurat mnie wybrano. Jestem świeżo upieczoną maturzystką - nareszcie mam zamknięty ten etap życia i mogę poświęcić więcej czasu na realizowanie się w zawodzie modelki. Wzorem moich koleżanek z innych krajów zdecydowałam, że po maturze zrobię sobie rok przerwy od nauki, aby mieć wystarczająco dużo czasu na spokojny rozwój w trakcie pobytu na kontraktach zagranicznych. Później planuję studia, ale jeszcze nie zdecydowałam czy będzie to japonistyka czy raczej artystyczne studia w Londynie.

Uwielbiam poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Fascynują mnie inne kultury, a praca modelki daje w tym zakresie niesamowite możliwości. W ubiegłe wakacje mogłam ponownie odwiedzić moją ulubioną Japonię, skąd znów przywiozłam mnóstwo wspaniałych zdjęć, ale również obchodziłam tam moją "osiemnastkę". Niezapomnianą imprezę przygotowali mi moi znajomi, których poznałam właśnie w trakcie pobytu w Japonii. Cały najbliższy rok mam już wstępnie zaplanowany. Za kilka dni wylatuję na tydzień do Paryża, gdzie czeka mnie seria castingów i tzw. go-sees, a zaraz po powrocie udaję się na dwumiesięczny kontrakt do Hong Kongu. Ostatnie dni lata spędzę w Polsce a jesienią wyruszę na podbój kolejnych rynków w Europie i Azji. Będą to zarówno europejskie stolice mody, jak również miejsca tak egzotyczne jak Seul, Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur i oczywiście nie omieszkam też powrócić do Tokyo.

Jak powtarzają moi bookerzy z agencji 8fi Model Management, bycie modelką to nie dodatkowe zajęcie, ale zawód, do którego trzeba podchodzić z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Prawdziwy świat mody rządzi się nieco innymi prawami niż nasz lokalny i np. dziewczyna, która po jednej sesji zdjęciowej lub pokazie w centrum handlowym utrzymuje, że jest modelką, spotka się raczej z drwiącym uśmieszkiem niż zaproszeniem do współpracy.

Ja sama, mając za sobą kilkadziesiąt komercyjnych sesji zdjęciowych nadal nie czuje się doświadczoną modelką i wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną. Gdy tylko mam wolną chwilę sięgam po książkę Janusza Leona Wiśniewskiego albo film Martina Scorsese. Nie cierpię nudy, więc ulubione miejsca zmieniam często, a po Krakowie lubię poruszać się na rolkach."

 

archiwum

kategorie

tagi

linki